Android Nedir?

Android nedir?
Android, dokunmaya duyarlı mobil cihazlar için Google’ ın geliştirdiği bir işletim sistemidir – özellikle akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar. On milyondan fazla cihaz günden güne yüz binlerce 1xbet Android ile çalışır. Bu arada, Android, dünya çapında tartışmasız pazar lideri. Almanya’da, yeni satın alınan tüm mobil cihazların yüzde 80′ inin önceden kurulu bir Android sistemi var. Yalnızca ABD’ de, iOS iPhone sistemi karşılaştırılabilir bir pazar payı halindedir. Windows Phone, Blackberry veya Symbian gibi diğer tüm sistemler çok geride kalıyor.

Başarılı bir başarı ve Apple’ dan iOS’ tan ayrılmanın temel nedeni: Herkes kaynak kodunu özgürce kullanabilir. Cep telefonu üreticilerinin Google’ a telif ücreti ödemeleri gerekmez ve 1xbet işletim sistemini cihazlarının donanımına en uygun şekilde uyarlayabilir. Samsung, Sony, HTC, Motorola, LG ve diğer birçok üreticiden gelen akıllı telefonlar çoğunlukla veya yalnızca Google’ın işletim sistemiyle de çalışır. Bu modellerin çok çeşitli yol açar. Android akıllı telefonlar hemen, hemen tüm 1xbet mobil boyutlarında kullanılabilir.

Android uygulamaları
Tıpkı Apple veya Microsoft’ un rekabet sistemleri gibi, Android için, uygulamalar olarak adlandırılan çok sayıda araç da vardır. Basit sudoku oyunlarından navigasyon yazılımına ve gelişmiş multimedya slot ve bahis uygulamalarına kadar bir milyondan fazla uygulama arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğu uygulama akıllı telefonlar için optimize edilmiştir, ancak büyük tablet ekranları için özel olarak tasarlanmış uygulamalar azınlıktadır. Android Uygulamaların kalitesi büyük ölçüde değişiyor, film, kitap, çizgi roman gibi medya arz malesef.

Ücretsiz olarak 1xbet oturum açarsanız, Android Market olan resmi Play Store’u kullanarak 1xbet android uygulama doğrudan akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Android ne kadar güvende?
İnternet özellikli tüm cihazlarda olduğu gibi akıllı telefonlar Truva atlarına, virüslere ve diğer hacker saldırılarına karşı savunmasızdır. Android yaygın olarak kullanılır ve bu nedenle suçlular için değerli bir hedeftir. Google, kendi App Store’u Apple ve diğer App Mağazalarından daha titizce kontrol etmediğinden, söz konusu kötü amaçlı yazılımların kaynağı olarak herhangi bir izleme, hatta uygulamaları bile tabi tutmayabilir.

Buna ek olarak, Android, ücretsiz 1xbet hizmetlerinin sıkı entegrasyonu ile karakterize edilmiştir.

Bir cevap yazın